Fizikai felkészülés az útra

Kívül:
Ez nehéz ügy. Szerintem én az átlagosnál edzettebb voltam, egy hiperaktív kutya mellett gyalogolni nyilván kell. Minden reggel felmásztunk a Gellért-hegyre, tavasztól bringával járok amúgyis mindenfelé, ez minimum napi 22-23 km, mivel a munkahelyem a világ végén van. De a bringa nem gyaloglás, mégha a gyalogláshoz szükséges izmokat erősíti is. Így az út előtt, ha volt rá időm, akkor gyalog mentem dolgozni, igaz, ez túl sokszor nem fordult elő. Szóval minden extra felkészülés nélkül indultam el, nem voltak nagy hátizsákos egésznapos túráim, semmi.
Ha ott vagy, és fejben eldöntötted, hogy mész, akkor menni fog. Azért ésszel kell, szerintem az elején bőven elég napi 15-20 km-t menni, ha nem vagy hozzászokva a mozgáshoz.
Sokan kérdezik, hogy mennyit fogytam az úton :) semmit, valószínűleg én vagyok az egyetlen, aki hízott is :) na jó, ez vélhetően nem igaz, hiszen izmosodtam, de kilóra tényleg nem változott semmi. Ahogy hallottam másoktól, a többség 4-5 kilót ledob.
Fizikai fájdalmak/sérülések közül a leggyakoribbak a térd- és bokafájdalmak, ínhüvelygyulladás, vízhólyag, ha ez begyullad, elfertőzödik, elég drámaian tud kinézni. Ha botot használsz, szánd rá az időt, és menj el nordic walking edzésre (én a Normafához jártam, és járok azóta is). Ez azért fontos szerintem, mert rossz bothasználattal túlterhelheted a könyököd. A térdsérülések főleg lejtmenetben keletkezhetnek, a bot és a rogyasztott térd/sarokra terhelés segít kímélni a térdet.
Belül:

Tiszteld és szeresd a tested, becsüld meg az erőfeszítéseit, és figyelj a jelzéseire, arra, hogy mit üzen ezeken a jeleken keresztül. A tested így minden pillanatban segíteni fog neked a következő lépés megtételében, és megérteni, merre jár a lelked.